Anasayfa / Fakülteler / Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi / Dekanlık
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı
 
Sevgili Öğrenciler,
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, donanımlı bir öğretim üyesi kadrosu ve  disiplinlerarası zengin bir eğitim programına sahip dört Bölümden oluşmaktadır. Psikoloji, sosyoloji, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümlerinin temel amacı, Türkiye ve Türkiye dışındaki ilgili sektörlerde çalışabilecek çağdaş, 21.yüzyılın  bilgi ve deneyimleriyle donatılmış, yaratıcı ve özgüvenli öğrenciler yetiştirmektir.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi olarak sürekli geliştirdirdiğimiz eğitim-öğretim yöntemleri,   teknik altyapı ve tecrübeli bir akademik kadro ile   kuramsal ve uygulamalı mesleki  derslerle birlikte  disiplinlerarası çalışmalar, sanatsal faaliyetler ve projelerle öğrencilerimizin  yaratıcılıklarını artırmayı  hedefliyoruz. Bölümlerin temel misyonu   sadece  çağdaş bilgilerle donatılmış, rekabetçi ve   yaratıcı gençler yetiştirmek değil;  bunun yanında,  ülkemizi ve dünyayı iyi okuyan,  farkındalığı gelişmiş, mesleki ve  insan olmanın gerektirdiği etik değerleri de   benimsemiş gençler yetiştirmektir.
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Psikoloji ve Sosyoloji Bölümleri TM-3, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümleri ise TS-2 puanı ile öğrenci almaktadır. Bölümlerin  eğitim dili Türkçedir, ancak İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz, isteğe bağlı olarak bir yıllık  İngilizce hazırlık eğitimini tercih edebilirler. Öğrencilerimiz,  başarı şartlarını sağladıkları takdirde,  iki diploma programından eş zamanlı olarak ders alıp çift anadal ve yandal yapma olanağına  sahip oldukları gibi,  Erasmus  programı olanaklarıyla  yurt dışındaki üniversitelerde de   eğitim  yapabilirler.
Tüm öğrencilerimi  başarı ve mutluluk dileklerimle sevgiyle kucaklıyorum.
 
                                                                                                                              Prof. Dr. Cuma Bayat
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan V.
 
 
 


Prof. Dr. Şermin TEKİNALP

Dekan Yardımcısı
sermintekinalp@esenyurt.edu.tr
 

Sebahat POLAT
Fakülte Sekreter V.
sebahatpolat@esenyurt.edu.tr
444 9 123 | 1094