Online Kayıt İşlemleri Hakkında

·         Lise Diploması

E-Devlet Kapısı üzerinden alınan barkotlu çıktı kabul edilecektir. Diploma aslının Fotokopisi veya çektiğiniz fotoğrafı yüklemeyiniz.

Liseden mezun durumda olmayan öğrencilerin geçici kayıtları belirtilen tarihlerde alınacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin kayıtlı oldukları liselerden mezun olabileceklerine dair yazı getirmeleri gerekmektedir. 30.12.2022 tarihine kadar lise diplomasının ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

Lise mezuniyet belgesi E-Devlet Kapısında yer almayan öğrencilerimiz, Daha önce Üniversite okudular ise E-Devlet Kapısı üzerinden Üniversite mezuniyet belgesi alabilirler.

·         ÖSYS sonuç belgesi (İstanbul Esenyurt Üniversitesini kazandığınızı gösterir belge) internet çıktısı

·         Askerlik çağına gelmiş erkek öğrenciler için askerlik durum belgesi (E-Devlet üzerinden veya Askerlik Şubesinden alınabilir )

·         Adli sicil kaydı çıktısı (E-Devlet üzerinden veya Adliyeden alınabilir)

 

Açık Rıza Metni Onayı

 

Aşağıda yer alan belgeyi imzalayıp, E-Kayıt ekranına yüklemeniz gerekmektedir.

SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ (ÖNLİSANS), HAVACILIK YÖNETİMİ (LİSANS) ve  SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ÖNLİSANS) PROGRAMLARI AÇIK RIZA METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

            DİĞER PROGRAMLARIN AÇIK RIZA METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

SAĞLIK RAPORU GEREKTİREN PROGRAMLAR

Aşağıdaki programa kayıt yapacak öğrencilerimizin yukarıdaki belgelere ek olarak belirtilen koşulları sağlamaları ve belgeleri yüklemeleri ve derslerin başlayacağı 10 Ekim 2022 haftası belge asıllarını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekmektedir.

 

SİVİL HAVACILIK VE KABİN HİZMETLERİ (ÖNLİSANS) PROGRAMI

1) Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

3) Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

4) Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

5) Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.)

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumları listesi

https://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/saglik_birimi/yetkili_saglik_kuruluslari.pdf

HAVACILIK YÖNETİMİ (LİSANS) ve  SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ÖNLİSANS) PROGRAMI

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

 

E-KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.