Recently added item(s)
  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Kariyer Hedefiniz Havacılık Olsun..
Kariyer Hedefiniz Havacılık Olsun..

İstanbul’da düzenlenen Havacılık Eğitim Fuarının açılışı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici tarafından gerçekleştirildi. 

Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın ve Türk Hava Yolları Eğitim Akademisi Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek tarafından da katılım sağlanan programın konukları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak da yer aldı. Havacılık sektöründen yoğun katılımın olduğu fuarda özellikle öğrencilerin çizecekleri kariyer hedeflerine yönelik uzman kişilerle bir araya gelmesi sağlandı.
 
Yurtdışı Alternatiflerine Rağbet
 
Özellikle Türkiye’de yükseköğretime geçiş sisteminde bu yıl yapılan değişiklikler nedeniyle Türkiye’de eğitim alma yönünde çeşitli çekinceleri olan aday öğrenciler lise öğreniminden sonra yurtdışı alternatiflerine yoğunluk vermeye başladılar. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim A.Ş. Genel Müdürü Leyla Erol, Türkiye’de sadece ülkemizde geçerli ticari pilotaj eğitimi için harcanacak ücret ile tüm dünyada geçerli ticari pilotaj eğitimi, Havacılık Mühendisliği lisans ve yüksek lisans diplomalarının hepsini birlikte sunduklarını belirtti.
Bununla birlikte Erol, kurumları vasıtasıyla dünya sıralamasında önemli bir konumda yer alan seçkin bir devlet üniversitesinden eğitim alacak ve ileri düzeyde İngilizce yabancı dil seviyesine sahip olacak adayların mezuniyet sonrasında 10 bin doların üzerindeki aylık maaşlarla sektörün önde gelen kuruluşlarında işbaşı yapabileceklerini belirtti.
 
Kariyer Hedefiniz Havacılık Olsun
İstanbul’un en büyük ilçesi Esenyurt’ta Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği alanlarında eğitim veren İstanbul Esenyurt Üniversitesi, yeni eğitim-öğretim yılında havacılığa gönül veren öğrenci adaylarını bekliyor. 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Mütevelli Heyet Başkanı Orhan Özyurt, bir şehir üniversitesi olmanın avantajını yaşadıklarını, yüksek oranlarla çok çeşitli burs alternatiflerinin bulunduğunu, doluluk oranı %90’ın üzerine çıkan birkaç üniversitelerden biri olduklarını, donanımlı, başarılı ve en önemlisi mutlu mezunlar verdiklerini belirtti. 
Eğitim süresi boyunca havacılık alanındaki önde gelen kurum ve kuruluşların temsilcileriyle öğrencilerin buluşturulduğunu vurgulayan Özyurt, kurulan sektörel ilişkilerin önemine vurgu yaptı. 
Öğrencilere diplomadan öte, yetkinlik ve kalifikasyon bazlı eğitim modeli uyguladıklarını ve özellikle pratik çalışmalar gerçekleştiren öğrencilerin iş hayatlarındaki oryantasyon sürecinin bir hayli kısaldığını ve sektördeki tercih edilebilirliklerinin arttığını da dile getirdi. Yakın gelecekte sektörel istihdam anlaşmalarının da yapılacağı kaydedildi.

Fotoğraflar

HABERLER