Recently added item(s)
  • Ana Sayfa
  • Hakkımızda
  • Mütevelli Heyeti Başkanından
Mütevelli Heyeti BaşkanındanSevgili öğrenciler, 

2013-2014 akademik yılında 4 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitü ile eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlayan Üniversitemiz, “Yeşilköy 2001 Eğitim, Sağlık, Kültür Vakfı” tarafından, 18.06.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 6492 sayılı kanun ile kurulan bir vakıf yükseköğretim kurumudur. 

Üniversitemiz sizlerin, bilgi sahibi, sorgulayan, araştırmacı, iletişim becerilerinde başarılı, etik değerlere saygılı, lider özelliklerine sahip, ülke sorunlarını ve toplumun gereksinimlerini görüp çözüm yolu bulabilen ideal bireyler olarak yetişmesini amaçlamıştır. Tüm bunları yaparken, mensubu olduğunuz İstanbul Esenyurt Üniversitesi size yol gösterecek mürşidiniz olacaktır. 

Üniversitemiz siz değerli öğrencilerine, üstün bilgi ve deneyime sahip öğretim kadrosuyla, çağdaş, bilimsel, kaliteli ve nitelikli eğitim vermektedir. Bu doğrultuda kişiliğinizi, kimliğinizi, mesleki kariyerinizi güçlendirmeyi hedeflemekteyiz. Bu amacı gerçekleştirirken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı bilmenizi isterim. Sizlerden beklediğimiz de, İstanbul Esenyurt Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası platformda hak ettiği düzeye ulaştırmanız, referans olmasını sağlamanızdır.

Üniversitemiz, yaklaşık 300 öğrenciyle üç yıl önce başladığı bu maratonda, 6 bini aşkın öğrenci ve 300’den fazla öğretim elemanıyla Türkiye’nin en hızlı gelişen ve büyüyen üniversitelerinden biri olmayı başarmıştır. Bu hızlı büyümedeki en büyük etmen, Üniversitemiz mensuplarının birlik, beraberlik ve özveriyle çalışmalarıdır. Tüm öğretim elemanlarımıza, öğrencilerimize ve mezunlarımıza en içten sevgi ve başarı dileklerimle… 

Orhan ÖZYURT
Mütevelli Heyet Başkanı