Barınma Hizmetleri

 

Üniversitemiz öğrencilerinin üniversite hayatı boyunca temiz güvenilir aile ortamını aratmayacak, eğitim ve öğretimi destekleyici sosyal aktivitelerle desteklenmiş profesyonel yöneticiler tarafından idare edilen, üniversitemize yakın lokasyonlarda  ( Yürüme – Tek araç / Servis ) bulunan modern konforlu  özel öğrenci yurtları ile anlaşmaları bulunmaktadır.

 
Anlaşmalı yurtlarımızda Esenyurt Üniversitesine ait özel Yurt Bursları sayesinde uygun imkânlar ile kalınabildiği gibi yurtlarda öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmek adına yurt yönetimi ve üniversitemiz iş birlikteliği ile çeşitli geziler, sportif ve kültürel etkinlikler organize edilmektedir.


 

Anlaşmalı Yurtlarımız


 

BAYRAKTAR ERKEK ÖĞRENCİ YURDU 

Bayraktar Yurt (NewLife), üniversiteyi kazanıp geldiğin İstanbul'da hayal ettiğin geleceğe ulaşabilmen için tasarlanmış bir motivasyon tesisi. Herşeyin senin başarın için, ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan konforlu bir yaşam alanı. Spor salonu, Oyun odası (ücretsiz bilardo, langırt masa tenisi), ücretsiz temizlik, ücretsiz internet, 7/24 güvenlik, kartlı sistemi ile turnike ve oda girişleri, yoklama ve sms ile veli bilgilendirme sistemi, etüt odası ve kütüphane, ücretsiz çamaşırhane, ücretsiz sabah kahvaltısı ve ücretli 4 çeşit seçmeli akşam yemeği hizmeti sunulmaktadır.Odalar; karyola, dolap, çalışma masası ve sandalyesi, buzdolabı, LCD TV, bulunmaktadır. 
 
Lokasyon     : ESENYURT
Adres            : Zafer Mah. Deniz Gezmiş Cad. No:8-10 Esenyurt
GSM              : +905327777420
E-mail           : bayraktaryurt@gmail.com
Web              : www.bayraktaryurt.com
 
 

 

EVİM YURDUM KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: ESENYURT 
 
İstanbul Esenyurt’da yer alan EvimYurdum Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitime bağlı resmi bir yurt olup, Esenyurt Üniversitesine sadece 200 metre mesafededir. Yurdumuz, öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek ünlü tasarımcılar tarafından tasarlandı ve ferah odalarının içerisinde, konforlu yatak, buzdolabı, çalışma masası, giysi dolabı, oturma birimleri, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Odalarda 7 gün, 24 saat sıcak su ve internet bulunmaktadır. 30 odalı ve 88 yataktan oluşan yurtta, kahvaltı ücretsiz olup, 1 kişilik, 2 kişilik 3 kişilik ve 4 kişilik oda seçenekleri yer almaktadır.
 
Ayrıca, çalışma odası, mimari çizim odası, bilgisayar odası, sinema ve tv odası, spor ve oyun salonu, ortak oturma alanları, kantin, öğrencilere ait mutfak, çamaşırhane, kurutma ve ütü odası, hamam, sauna ve duşlar bulunmaktadır. Yurt binamız 2008 yapımı olup, günümüz inşaat standartlarına ve deprem güvenlik normlarına uygun inşa edilmiştir. Binamıza ait jeneratör ve hidrofor ile elektrik ve su kesintisi yaşanmamaktadır. Bütün odalara ve ortak alanlara yangın söndürme sistemleri konulmuştur. Yurt binası güvenlik elemanları ve kameraları ile 24 saat sürekli korunup, siz değerli öğrencilerimizin güvenliği azami şekilde sağlanmaktadır.
 
Adres                   : İnönü Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı Koçerler İş Merkezi No:91 Esenyurt İstanbul
Telefon                 : (0212) 596 17 88 / (0212) 596 77 56
E-mail                  : bilgi@evimyurdum.net
Web                     : www.evimyurdum.net


ESENYURT TALAT PAŞA ZİYA ALPARSLAN YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
 
Lokasyon: Esenyurt
 
İstanbulun gelişen gözde ilçelerinden olan Esenyurt'ta bulunan Ensar vakfı Ziya Alpaslan Erkek Yüksek Öğrenim Yurdumuz, ESENYURT ÜNİVERSİTESİ'ne yürüme mesafesindedir. Yurt binamız öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Binamız yurt ruhsatına sahip olup, depreme dayanıklı, yangın söndürme sistemi, jeneratör, merkezi ısıtma, kesintisiz sıcak - soğuk su ve son teknoloji ile kurulmuş alt yapı sistemine sahiptir. Odalarımız son derece rahat 2 ve 4 kişiliktir. Sınırsız internet, kişiye özel çalışma masaları, kütüphane, masa tenisi, çamaşırhane ve lig tv Binamız 24 saat kamera ile korunmakta olup güvenliğimiz de mevcuttur.ayrıca belletmen hocalarımızda vardır.
 
ADRES: Talatpaşa mah. 1002 Sok. No:12 Esenyurt/İSTANBUL
 

İrtibat tel:
(544) 872 59 57  -  0212 699 9015


GÜMÜŞHAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Lokasyon: ESENYURT 

Adres: İnönü Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, 359. Sokak No:1 (Esenyurt Albaraka Türk Üstü)  Esenyurt

GSM:   (0212) 699 66 99

Web: www.esenyurtkizogrenciyurdu.com

 


 

H. AYŞE ÖZYURT YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Locasyon: Esenyurt

 

- Yurt binamız öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır.

- Otoban kenarında Akbatı yakınlarında yeşiller içinde nezih bir yurt.
- Odalarımız rahat ve konforludur,
- Sınırsız internet,
- Kütüphane,
- Masa tenisi,
- Çamaşırhane,
- Güvenliğiniz için Binamız 24 saat kamera ile kayıt altına alınmaktadır.
 
Adres       :Esenkent Mah. Cemal Paşa Cad. No:888 / 2 Esenyurt / İSTANBUL
Tel             : 0 212 699 90 15
Gsm          :0(544) 872 59 57  0(534) 737 06 16    

 İSTASYON YURTLARI  - ESENYURT KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: ESENYURT 
 
Esenyurt’un yeni gelişen mahallesinde yer alan İstasyon Yurtları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup Esenyurt Üniversitesi’ne 3 dakika mesafededir ve her saat başı yurdun kapısından üniversitenin kapısına ring-servis hizmeti bulunmaktadır. 

Yurt binamız tamamen yeni inşaattır ve öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır.  Binamız yurt ruhsatına sahip olup,  depreme dayanıklı raporu, yangın söndürme sistemi, jeneratör, her kata inen asansör, doğalgazlı merkezi ısıtma, kesintisiz sıcak-soğuk su ve odalarda kacak akim sensoru ile son teknoloji altyapı sistemlerine uygun ve Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliği esas alınarak inşa edilmiştir.

Odalarımızda tuvalet ve banyo, mini buzdolabı, oturma grubu, LCD TV, kişiye özel çalışma alanı, geniş dolaplar ve ayakkabılık bulunmaktadır.  Yurdumuz 64 oda ve 210 yatak kapasitesine sahip olup, 1, 2, 3, 4 ve 5 kişilik ve bazalı seçenekler mevcuttur.

Öğrencilerimiz için zengin yaşam alanları sunan İstasyon Yurtları’nda;
Etüd odaları, spor salonu, geç saatlere kadar açık cafe/restaurant, mini-market, kütüphane, TV odası, 25 kişilik cep sineması, çamaşırhane, 50 kişilik geniş teras, bilgisayar köşeleri, revir ve hobi mutfağı vardır.
Binamızın içinde 24 saat aktif kamera sistemi ve gece boyunca çalışan yurt sorumlumuz vardır. Yurdun dışında da ayrıca hizmet veren profesyonel, sertifikalı güvenlik personeli bulunmaktadır.

Adres                   : Talatpaşa Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. 1063 Sok. No: 10 34513 Esenyurt İstanbul
Telefon                 : (0212) 596 66 67 / (0541) 596 66 67 
E-mail                  : info@istasyonyurtlari.com.tr 
Web                     : www.istasyonyurtlari.com.tr 


 

 
KUL ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Lokasyon: Avcılar

Önceliğimiz, yurtta kalacak öğrencilerimize ev konforunda konaklama imkanı sunarken, sosyal olarak da aktif bir hizmet vermektir. Bu doğrultuda yurdumuzda oluşturduğumuz geniş sosyal alanımızda öğrencilerimize Fitness, Sauna, Buhar Banyosu, Sinema Salonu, Oyun Salonu(PS4), Masa Tenisi, Bilardo imkanları sağlarken, ders çalışmada etkiyi artırmak için oluşturduğumuz Etüt, Çizim ve Bilgisayar odalarımızla öğrencilere konforlu ders çalışma ortamları hazırlıyoruz.
Odalarımızı, belirlenen yurt standartlarının üzerinde yükseklik ve genişlikte tutarak daha ferah bir oda ortamı oluşturduk. Odalarımız (1) kişilikten (5) kişiliğe kadar olup her odamızda banyo-wc, kişiye özel çalışma masası ve gardırop, mini buzdolabı, havalandırma bulunmaktadır. Odalarda bulunan dahili telefon sayesinde öğrenci istediği zaman yurt görevlilerine ulaşabilir, dışarıdan gelen aramalar odalara yönlendirilebilir.
Tüm bunların yanı sıra belki de en önemli ve bizim de Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu olarak üzerinde en çok durduğumuz nokta güvenliktir. Bu kapsamda yurdumuzun her köşesi 24 saat aktif kamera sistemi ile gözetlenip kayıt altına alınmaktadır. Güvenlik görevlilerimiz gece boyunca gerekli kontrollerini yaparak öğrencilerin güven içinde olmasını sağlamaktadır. Ayrıca veli bilgilendirme konusunda da hassas bir çizgimiz olup, yoklama durumunu, geç giriş yapıldığı taktirde hangi saatte giriş yapıldığını ayrıntılı olarak veliye mesaj göndermektedir. Bütün bunlara ek olarak Parmak İzi Kontrol Sistemi sayesinde veli, Veli Bilgilendirme Portalı’nı kullanarak öğrencinin yurda giriş-çıkış saatlerini ayrıntılı olarak görebilir.


Adres    : Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi Nergis Sokak Avcılar
Telefon  : +90 505 114 04 14
Web      : http://www.kulyurt.com


 

KUZEY YILDIZI ÖZEL KIZ ÖĞRENCİ YURDU 

Lokasyon: AVCILAR

Kuzey Yıldızı Özel Kız Öğrenci Yurdu, yeni nesil yurt anlayışını benimseyerek gelişmiş sosyal imkanlarıyla öğrencilere kaliteli, konforlu ve güvenli bir yaşam alanı sunuyor.Kız öğrencilerimizin evinin huzurunu, konforunu ve güvenini sağlamayı amaçlayan yurdumuz, 250 yatak kapasitesiyle 3 ayrı bloktan oluşmaktadır.
 
Adres    : Mustafa Kemal Paşa Mah. Beyoğlu Cad. Köroğlu Sk. No: 92 A-B-C Blok Avcılar / İstanbul
Telefon  : 0505 085 84 61   / +90 212 695 02 61
E-mail   : info@kuzeyyildizikizyurdu.com
Web      : www.kuzeyyildizikizyurdu.com