Deneme Erişim Veri tabanları


 

Veri Tabanı Adı Veri Tabanı İçeriği
Hiperkitap

Deneme Erişimi Süresi: 12.11.2018 – 31.12.2018

Erişim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww

Veri Tabanı İçeriği: Hiperkitap, Türkçe kaynak içerikli disiplinlerarası bir veritabanı olup bilgisayar, biyografi, dil ve edebiyat, din, eğitim, ekonomi ve finans, el sanatları, felsefe, hukuk, iş dünyası, matematik, mimarlık ve sanat, mühendislik ve teknoloji, seyahat, sosyal bilimler, spor, tarih, yemek gibi konularda yaklaşık 15.000 tam metin e-kitap içermektedir. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Lebib Yalkın Yayınları/MEVBANK Veri Tabanı

Deneme Erişim Süresi: 05.10.2018 – 25.12.2018

Erişim adresi:  https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/istanbul-esenyurt-uni

Veri Tabanı İçeriği

Lebib Yalkın Mevzuat Yayınları, Vergi, Sosyal Güvenlik, Ticaret ve Finans, Dış Ticaret, Gümrük, Hukuk, Yönetim Sistemleri ve Sektörel ana kategorileri altında 64 konu başlığında kapsamlı mevzuat, içtihat ve uzman makalelerinden oluşmaktadır. MEVBANK Veri tabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  içtihat ve mevzuat ile yorumlu uzman makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.


Not: Veri Tabanı Chrome’da açılabilmektedir.

E-Sınav

Deneme Erişim Süresi: 11.09.2018 – 15.10.2018

Veritabanına erişim için kampüs ağına bağlı bir bilgisayardan https://esinav.tumeraltas.com.tr adresinde bir kez kayıt olunması yeterlidir. Kayıt sonrası kampüs içinden veya dışından da erişim sağlanabilir.

Veritabanı İçeriği:

*Yökdil Sağlık-Sosyal-Fen, eYDS, TıpDil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümü.

*PTE: Sınavın 25 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler

*IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.

*Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.

*Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış strateji videolari ve 98 adet metin çevirisi.

*Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

Unicheck

Deneme Erişim Süresi: 24.11.2017 – 24.05.2018

Unicheck Kurumsal Kullanım Kılavuzu   Erişim adresi : https://unicheck.com/

İntihal tespit programı olan Unicheck, sistem içinde bulunan ödev, tez, proje vb. dosyaları; web sayfaları ve veri tabanları içinde tarayarak olası benzerlik ve özgünlük kontrolü yapmaktadır. Bu kontroller ile Unicheck, olası intihali önlemekle birlikte öğrencileri araştırmaya teşvik etmektedir. Unicheck intihal tespit programından faydalanmak için kutuphane@esenyurt.edu.tr adresine ad-soyad ve kurumsal e-posta adresini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Rosetta Stone

Deneme Erişim Süresi: 07.11.2017 – 31.12.2017

Erişim adresi : http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=uid&user=rosettaplus&password=rosettaplus&site=rosetstone&groupid=rosetta

Online dil eğitim aracı Rosetta Stone, ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır. İçerdiği 30 dil:  Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır. 

IGI Global 

Deneme Erişim Süresi: 05.04.2017 – 05.05.2017

Erişim adresi : http://www.igi-global.com/gateway/

IGI Global Yayınevi,uygulamalı teknoloji alanında bilimin tüm dallarını kapsayan 3400 güncel e-kitabı (2000-2017), 170 dergiyi deneme erişimine sunmaktadır. Ayrıca Üniversite hocalarının tüm konularda yapmış oldukları 100'ü aşkın bilimsel sunumu içeren video koleksiyonu da erişime açılmıştır. Konular; yazılım, iş ve iş idaresi, bilgisayar, mühendislik, eğitim, çevre, akıllı teknolojiler, e-devlet, bilgi yönetimi ve kütüphanecilik,  medya ve iletişim, genetik, tıp ve sağlık koruma,   güvenlik ve adli tıp, etik, hukuk ve sosyal bilimlerdir.

dMags Türkçe Dijital Dergi Platformu 

Deneme Erişim Süresi: 17.03.2017 – 10.04.2017

Erişim adresi : www.dmags.net

2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur. dMags kurumsal versiyonu için Informascope firması ile işbirliği içerisinde tüm kurum ve kuruluşlara kullanıcılarının sınırsız erişim sağlayabilecekleri lisans modelini sunmaktadır. Yaklaşık 7.300 adet arşiv sayısına erişebildiğiniz dMags’de toplam 261 dergi bulunmaktadır.

Android uygulaması       : https://goo.gl/Q7RkuD

Itunes uygulaması          : https://goo.gl/T5dI0d