Kütüphane

 

İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin eğitim-öğretim programlarını ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, ihtiyaç duyulan her tür ve ortamdaki bilgi ve belgeyi sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmak amacıyla kurulmuş olan Kütüphanemiz; rektörlük binasının 3. Katında, 263 m2’lik kullanım alanı ile öğrenci, akademik ve idari personelimize hizmet vermektedir.

 

Kütüphanemiz; geçici binasında 48 kişilik çalışma salonu, 8 kişilik bilgisayar kullanım alanı, 1 OPAC (katalog tarama) bilgisayarı,  Genel Kitaplık, Süreli Yayınlar Bölümü ve Görsel-işitsel ihtiyaçları karşılamak üzere Elektronik Kaynaklar – Multimedya Bölümleri ile hizmet sunmaktadır.

 

Kütüphane koleksiyonu, Library of Congress ( LC ) sınıflama sistemine göre sınıflandırılmış ve açık raf düzenine göre yerleştirilmiştir. Güncel ve süreli yayınlar koleksiyonu her geçen gün büyüme gösterirken aynı zamanda elektronik kaynaklara erişim- abonelik ve satın alma yoluyla kütüphane koleksiyonu geliştirilmektedir. Yordam Otomasyon sistemi ile web’e açılan kaynaklarımızı kampüs içerisinden ve kampüs dışından taramak sureti ile koleksiyonumuza ulaşabilir, koleksiyonda olmasını arzu ettiğiniz materyalleri eser istek talepleri ile bildirebilirsiniz.

 
 
 
TUBITAK EKUAL veri tabanlarında (makale, ekitap vb.) aynı anda arayın.