Üniversitemiz Yeni Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri ve öğretim üyeleri Avatar serisinin ikinci filmi olan Avatar: Suyun Yolu’nu izlemek için geçtiğimiz perşembe günü Marmarapark’ta buluştu. Filmin sonunda öğrenciler ve öğretim üyeleri bir araya gelerek sohbet eşliğinde film hakkında düşüncelerini paylaştı.

Üniversitemiz Yeni Medya ve İletişim Bölümü 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri ve öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Emre Seçmen, Dr. Öğr. Üyesi Kamuran Gülarslan Değer ve Dr. Öğr. Üyesi Müge Karabağ, yönetmen James Cameron'ın 2009 yılında gösterime girdiğinde büyük ses getiren ve gişe rekorları kıran Avatar filminin devamı olan Avatar: Suyun Yolu isimli filmi izlemek için biraraya geldi. Film sonrasında öğrenciler ve öğretim üyeleri sohbet eşliğinde filmin bir önceki film ile karşılaştırmasını yaparak filmle ilgili düşüncelerini birbirlerine aktardı.

Dünyaca ünlü yönetmen James Cameron’un yapımı olan ilk film çıktığı dönemde senaryosu ve çekim tekniği ile birlikte tüm dünyada büyük ses getirdi. Uzun süre tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden filmi unvanını elinde bulunduran Avatar, En İyi Film Oscar'ını kazanamasa da aday olduğu 9 kategoriden 3'ünde Oscar ödülünü aldı. Serinin devam filmi olan ve seyirciler tarafından büyük bir merakla beklenen “Avatar: Suyun Yolu” filmi ise 16 Aralık’ta vizyona girdi.

Hafize Ayık-Tunahan Acar-Umut Pıçak