Rektörden

Sevgili Öğrencilerimiz,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2013 yılındaki kuruluşundan bu yana dinamik, eğitimde niteliğe önem veren ve temel ilkelerine bağlı kalmak suretiyle yenilikçi anlayışını vizyonuna yansıtan bir üniversitedir. Böylesine hızlı ve dinamik bir çağda, eğitimin geleneksel çerçevelere sığdırılamayacağının farkındayız. Öğrenci odaklı anlayışımızla güçlendirdiğimiz bu farkındalık, üniversitemizdeki eğitimin en son teknolojiler kullanılarak verilmesini sağlamaktadır.

İESU ‘Eğitimde Önceliğiniz’ sloganı ile başlayıp ‘Geleceğine yön ver’ sloganıyla devam ederek öğrencilerinin aydınlık yarınlara, ülkemizi de çağdaş toplumlar seviyesine gururla taşıyabilmeyi amaçlamıştır. Üniversitemiz bu eğitim yolculuğunda yenilikçi ve sürdürülebilir eğitim anlayışı ile bilimin ve teknolojinin rehberliği eşliğinde güçlü akademik kadrosuyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Üniversitemiz öğrenci odaklı eğitim yaklaşımıyla ülkesine ve bilime hizmeti amaç edinmiş, bilim ve teknolojik gelişmelerin topluma yayılmasına katkıda bulunan, paydaşlarının ihtiyaç duyduğu alanlarda bilgili, donanımlı, girişimci ruha sahip, güçlü kişiliği ve sosyal becerileriyle bulunduğu her ortamda fark oluşturabilen, toplumsal sorumluluk duyarlılığı olan bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

Değerli Öğrencilerimiz,
Geleceğinize yön vermek için üniversitemizi tercih ederek genç ve dinamik bir üniversitede okumanın tüm avantajlarını yaşama şansına sahip oldunuz. Nitelikli bir akademik kadroyla, çağın ve ülkemizin gereksinimlerine cevap veren bölüm ve programlarıyla, ülkemizin iş, sağlık, mühendislik ve sosyal yaşamında değişik mevkilerde görev alabilecek gençlerimizi İstanbul Esenyurt Üniversitesi ailesinin bünyesinde ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yeni eğitim-öğretim yılının hepimize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.